01
Консультации
Способ пожертвования

Подпишитесь на нашу рассылку новостей

Друзья
Партнеры
Новини
Залежність від гаджетів

Кожен із батьків, рано чи пізно, має зрозуміти, що світ змінився. Цифрові технології вже стали природньою частиною життя сучасної молоді. Саме вони визначають стиль їхнього життя, манеру поведінки та моделі спілкування.
Хочемо ми того, або ж ні, але кожен з нас вже є частиною інформаційного суспільства, в якому більшість працюючих людей відповідають за виробництво, збереження, оброблення та реаліза-цію інформації.
Ми з вами є частиною інформаційної культури, що вимагає мати елементарні навички цілеспря-мовано працювати з інформацією , використовуючи при цьому комп’ютерні інноваційні технології, сучасні технічні засоби ти методи для отримання, обробки та передачі цієї інформації.
І без цього – ніяк.
“То, что мы не можем изменить, мы должны возглавить”.
Саме із цих слів розпочалось засідання круглого столу на тему: ” Залежність дітей від гаджетів. Якою має бути реакція батьків”.
З батьками-усиновителями, опікунами, які являються членами нашого фонду, вела розмову ком-петентний професіонал своєї справи – Наталья Кушнир (Nataliya Kushnir)- декан Херсонського дер-жавного університету, Факультет фізики, математики та інформатики. (https://www.facebook.com/groups/1059508280769251/?ref=br_rs_ ).
Розвиток інформаційних технологій ніхто не зупинить. Світ, в якому живуть наші діти, змінився. І хочемо ми того, або ні, наше завдання максимально швидко пристосуватись до змін та іннова-ційних технологій, щоб бути підтримкою для своїх дітей, а не тими, хто якорить розвиток їх талан-тів та можливостей.
Яке ж воно, – нове покоління дітей, які народились в світі high-tech, цифрових і мобільних техно-логій ?
Вони знаходяться он-лайн 24 години на добу 7 днів на тиждень. Інформаційно-комунікаційні тех-нологій (ІКТ) та цифрові інструменти вони сприймають не як НОВУ ФОРМАЦІЮ, що штучно імп-лементують в їх життя, а як невід’ємну частину їх реальності.
І через це, багато батьків дуже занепокоєні таким явищем, як «залежність від гаджетів».
Наш запрошений гість – Наталя Олександрівна Кушнір повідомила, що у 6 із 8 дітей, захоплених комп’ютером при неможливому доступі до ПК або смартфону, спостерігається реакція, як у алко-залежних людей.
Залежність від електронного пристрою, несе за собою розвиток агресивної поведінки, проблеми із концентрацією уваги, емоційні патології, погіршення зору, безсоння.
 „Истинная компьютерная грамотность означает не только умение использовать компьютер и компьютерные идеи, но и знание, когда это следует делать.” (Сеймур Пейперт)
Правила для батьків:
🏁Правило 1: Використовуйте будильник для обмеження часу, який дитина проводить в інтерне-ті.
Заздалегідь погодьте тривалість перебування в інтернеті
🏁Правило 2:Використовуйте технічні засоби захисту: функції батьківського контролю в опера-ційній системі, антивірус та спам-фільтр
🏁Правило 3: Створіть «Сімейні інтернет-правила», що містять правила он-лайн безпеки для ді-тей.
🏁Правило 4:Проводьте більше часу із дитиною. Всіляко заохочуйте обговорення тем, пов’язаних з інтернетом.
🏁Правило 5: Навчайте дітей критично ставитися до інформації в інтернеті і не повідомляйте конфіденційні дані он-лайн.
Наталья Кушнир (Nataliya Kushnir), дуже дякуємо за неймовірно-цікавий і корисно-практичний, для батьків, тренінг.