Новости
01
Консультации
Способ пожертвования

Подпишитесь на нашу рассылку новостей

Друзья
Партнеры
Новини
Громадське обговорення проекту про розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки»

Шановні жителі Херсонської області, на сайті Міністерства соціальної політики України опубліковано проект про розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки» (Реформа деінституалізації).(Розпорядження за посиланням https://www.msp.gov.ua/projects/645/…)

Національна Реформа з деінституалізації не являє собою бездумне, одночасне закриття всіх інтернатів, як її часто трактують. Її головною ціллю не являється економія державного бюджету. І вона, ні якому разі не повинна обернутись тим, що завтра безліч дітей-сиріт можуть опинятись на вулицях. Ця реформа в першу чергу про те, що кожна дитини має право жити в люблячій родині, або виховуватись у формі виховання, наближеній до сімейної.

Реформа ДІ це – про створення якісних, альтернативних інтернатові, соціальних послуг дітям-сиротам та родинам на місцевому рівні.Її ціль: створення таких умов, за яких потреба в інтернатах, дитячих будинках, тощо просто зникне.Реформа деінституціалізації базується на таких принципах:- Сім’я є найкращим середовищем для виховання та розвитку дитини.- Збереження сім’ї для дитини є головною умовою забезпечення її благополуччя та найкращих інтересів.- Жодна дитина не повинна залишитись без уваги. Потреби, думка та інтереси кожної дитини мають бути враховані.Реформа деінституціалізації – була впроваджена в 2017 році #ЗАРАДИДІТЕЙ

Херсонська область зробила вже чимало кроків спрямованих на забезпечення права дитини на виховання в сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних.Як результат:

Відкриття Денних центрів для дітей сім’ї яких знаходяться в складних життєвих обставинах.

Відкриття центрів “Впевнений старт”, що є дуже доцільною та важливою послугою, яка надасть багатьом молодим жінкам безпечну територію, куди вони зможуть прийти в будь який час і безкоштовно приготувати їжу, покупати дитину, попрати одяг і головне – отримати консультаційну та моральну підтримку від волонтерів, які щодня там знаходитимуться.

Створений Центр інтегрованих соціальних послуг.

Створені патронатні родини.

Робота з кризовими сім’ями.

І хочемо зазначити, що за цей період не одна сім’я змогла подолати складні життєві обставини, стати на ноги і йти далі. Це об’ємна, комплексна робота. Вже багато зусиль прикладено для досягнення щасливого майбутнього дитини, для розвитку щасливих сімей!І ми не можемо допустити припинення реформи, що призведе до того, що сотні тисяч дітей-сиріт втратять надію бути з батьками, та жити в своїй окремій кімнаті, і ще тисячі дітей можуть бути вилучені до інституцій через те, що держава просто не в змозі надати якісну та вчасну підтримку родині.

Вчора на засіданні Громадської ради при Херсонській обласній державній адміністрації, що є потужною силою для змін, було підготовлене звернення до Кабінету Міністрів України, відхилити зазначену ініціативу і спрямувати зусилля на підтримку громад з метою розвитку послуг для дітей та їх сімей, що у свою чергу дозволить запобігти потраплянню дітей в інтернатні заклади, а також забезпечити право кожної дитини на виховання у сім’ї.Друзі, ми заохочуємо вас стати на захист дітей, та виступити проти цього нового проекту щодо внесення змін в деякі пункти з реалізації реформи, цілю яких є відтермінувати процес реорганізації інтернатів і в подальшому – взагалі відкласти розгляд цього питання.

Підтримати розвиток Реформи деінституалізації можна наступним чином:

1. Зареєструватися на сайті Міністерство соціальної політики (https://www.msp.gov.ua/main/Pro-ministerstvo.html)

2. За посиланням обрати варіант «ні», проти внесення змін до реформи деінституалізації https://www.msp.gov.ua/projects/645/